Skip to content

Detail kurzu

FYZIOTERAPIE V TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU

Kurz Fyzioterapie v těhotenství a po porodu je zaměřen na fyziologické změny v období těhotenství, příklady doporučené pohybové aktivity na podkladě vědeckých studií a terapii častých patologií pohybového aparátu v období těhotenství a časném poporodním období. Na kurzu si osvojíte principy vybraných mobilizací a ošetření měkkých technik u těhotných žen. Pod vedením zkušené porodní asistentky si vyzkoušíte palpovat polohu dítěte v děloze, získáte přehled o metodě spinning babies, šátkování břicha v těhotenství a vedení porodu. Součástí kurzu je přednáška odborníka v oboru porodnictví a urogynekologie na téma pánevní dno a vaginální porod.

Cena zahrnuje skripta a drobné občerstvení (nezahrnuje oběd).

Terapie v těhotenství a poporodu

O našich kurzech

Centrum Rehamyst vzniklo ve snaze zajistit širšímu spektru našich pacientů opravdu specializovanou péči. Naše kurzy jsou určeny pro fyzioterapeuty s dokončeným vzděláním i rehabilitační lékaře. Všechny kurzy jsou vedeny kvalifikovanými lektory s mnohaletou praxí. 

Myšlenkou vzdělávacího centra Rehamyst je šířit povědomí i do jiných odborností pro zlepšení mezioborové komunikace a opravdu ucelené péče o pacienty. Z toho důvodu se aktivně účastníme odborných konferencí, přednášek v rámci pregraduálního i postgraduálního vzdělávání a pořádáme workshopy i mimo odvětví rehabilitace.

Na našich kurzech pracujeme v malých skupinách, abychom zajistili maximální komfort a intimitu v rámci tématu pánevního dna a mohli se Vám dostatečně věnovat v průběhu praktických nácviků. Kurzy jsou vedeny interaktivní formou. Rádi se držíme hesla, že kurz může být i takový, jaký si ho samy uděláte.

Na naše kurzisty nezapomínáme ani po absolvování kurzů. Centrum Rehamyst nabízí možnost
následné konzultace u složitých pacientů a snaží se rozšiřovat nabídku o aktuální témata.

INFORMACE

Garant kurzu

Mgr. Michaela Havlíčková

Počet dní

3 dny (21 hodin)

Místo konání

Be Balanced. Rybničná 18, Praha Liboc, 161 00

Počet kreditů

UNIFY ČR Bude žádáno o udělení souhlasného stanoviska UNIFY ČR

Certifikovaní lektoři kurzu

Mgr. Michaela Havlíčková
Mgr. Eva Dejmková
Vlaďka Niederhafnerová
MUDr. Markéta Matoušová

Cena kurzu

7 500,- Kč,
pro členy UNIFY
6 750,-Kč

Datum

11. - 13.1.2024, další termín bude vypsán

fotogalerie

jak se k nám dostanete

naši lektoři

Mgr. Michaela Havlíčková

  • Fyzioterapeut
  • Lektor kurzu Terapie u dysfunkcí pánevního dna, Fyzioterapie v těhotenství a po porodu, Terapie u pacientek s endometriózou
  • Certifikovaný instruktor Dynamické neuromuskulární stabilizace

Mgr. Eva Dejmková

  • Fyzioterapeut
  • Lektor kurzu Terapie u dysfunkcí pánevního dna, Fyzioterapie v těhotenství a po porodu, Terapie u pacientek s endometriózou
  • Výukový asistent Vojtovy reflexní lokomoce

Vlaďka Niederhafnerová

  • Porodní asistentka
  • Lektor kurzu Fyzioterapie v těhotenství a po porodu